Aktuality

Novinky kolem účetnictví, daní a podnikání

3. a 4. vlna EET odstartuje 1. května 2020. Novela zákona kromě přesného termínu přináší i další novinku - režim takzvaného "off-line EET". Přečtěte si, kdo musí od jara začít evidovat, které platby do elektronické evidence nespadají a jak konkrétně při zavádění EET postupovat.

Přehled největších daňových změn pro rok 2018 se zaměří na oblast Daně z příjmů fyzických osob, Elektronickou evidenci tržeb a na Kontrolní hlášení k DPH.

Ten, kdo poskytuje ubytování na internetu přes platformy jako AirBnB, nabízí podle správce daně svým klientům klasické ubytovací služby. Nejde tedy o pouhý pronájem. Máte tedy stejné daňové povinnosti jako ostatní podnikatelé, sdělila finanční správa. Zároveň ale můžete uplatnit vyšší výdajové paušály a na daních z příjmů ušetřit.

Před novelou zákona o zaměstnanosti platilo, že občané v evidenci na úřadu práce si mohli měsíčně přivydělat polovinu minimální mzdy, ať už v pracovním poměru nebo na některou z pracovních dohod. Na dohodu o provedení práce si již však přivydělat nelze. Jaké další změny přinesla daňová novela zákona o zaměstnanosti?